Τέταρτη θέση για την ομαδικό της σπάθης με αμαξίδιο στο Ευρωπαϊκό της Ιταλίας
![](https://www.amea-care.gr/wp-content/uploads/2018/09/15170947_10211081938385975_8858446818055698385_n-780x405.jpg)
Με την κατάκτηση της τέταρτης θέσης στο ομαδικό της σπάθης, έπεσε για την ελληνική ξιφασκία με αμαξίδιο, η αυλαία του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος που διεξήχθη στο Τέρνι της Ιταλίας.
Οι Πάνος Τριανταφύλλου, Γεράσιμος Πυλαρινός-Μαρκαντωνάτος και Βασίλης Ντούνης, υπό την καθοδήγηση του ομοσπονδιακού προπονητή, Δημήτρη Κάζαγλη, στα προημιτελικά επικράτησαν 45-36 της Γαλλίας, όμως στον αγώνα για την είσοδό τους στον τελικό, ηττήθηκαν 45-41 από την Πολωνία. Στην αναμέτρηση για την τρίτη θέση, τα ελληνικά σπαθιά γνώρισαν την ήττα με 45-38 από την Ουκρανία.