Ο Στέλιος Μαλακόπουλος κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στα 400μ.
![](https://www.amea-care.gr/wp-content/uploads/2018/08/18425439_1528670240497154_5898262936418713433_n-780x405.jpg)
O Στέλιος Μαλακόπουλος συμπλήρωσε την τριάδα των Ελλήνων… διπλομεταλλιούχων στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα του Βερολίνου, ρίχνοντας παράλληλα την αυλαία των συμμετοχών της χώρας μας στη διοργάνωση της γερμανικής πρωτεύουσας.
Ο Μαλακόπουλος, ο οποίος να θυμίσουμε πως ήταν δεύτερος στα 200μ. Τ62, σήμερα, τελευταία ημέρα των αγώνων, κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στα 400 μέτρα. Η επίδοση του Έλληνα πρωταθλητή ήταν 57.52 που αποτελεί νέο πανελλήνιο ρεκόρ.
Η Ελλάδα ολοκλήρωσε την παρουσία της στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα της γερμανικής πρωτεύουσας με 11 μετάλλια και συγκεκριμένα δύο χρυσά, πέντε ασημένια και τέσσερα χάλκινα.