Πήγαμε στην καντίνα που μοιράζει δωρεάν φαγητό σε όποιον το έχει ανάγκη
![](https://www.amea-care.gr/wp-content/uploads/2021/12/DSC_6588-780x470.jpg)
Στη Θεσσαλονίκη στήθηκε μια καντίνα που σερβίρει για όλες τις γιορτές δωρεάν φαγητό, μια πρωτοβουλία από τον Στέφανο Σαράτση αλλά και άλλους ιδιοκτήτες εστιατορίων στην πόλη. Η καντίνα αυτή θα αλλάζει σημεία για να εξυπηρετήσει όσο περισσότερους γίνεται αυτές τις μέρες.
Όλες τις μέρες, θα μοιράζονται δωρεάν φαγητό και αναψυκτικά σε όλο τον κόσμο, «σε ανθρώπους», διευκρινίζει ο κ.Σαράτσης, «που έχουν ανάγκη, σε ανθρώπους που είναι μόνοι αλλά και σε φίλους διάφορους οι οποίοι θα ήταν όμορφο να έρθουν κοντά μας και να γίνουμε όλοι μια παρέα».
Φωτογραφίες: Nίκος Αραμπατζής