Μαραθώνιος Αθήνας 2021: Τα κατάφερε και τερμάτισε ο 90χρονος κ. Στέλιος – Το μήνυμά του στους νέους
![](https://www.amea-care.gr/wp-content/uploads/2021/11/bc6acd2a735b7cab59d271a886b6c479_L-780x470.jpg)
Πριν ξεκινήσει ο μαραθώνιος, ο 90χρονος είπε πως «θα προσπαθήσουμε να τερματίσουμε και να δοξάσουμε την Ελλάδα, που καθιέρωσε τον Μαραθώνιο. Θέλω να φτάσω στο Καλλιμάρμαρο, το ωραιότερο στάδιο που δεν έχει άλλη χώρα».
Ο κ. Στέλιος κατάφερε και τερμάτισε στον μαραθώνιο, και τον αγκάλιασαν τα εγγόνια του, ενώ η πρόεδρος του ΣΕΓΑΣ Σοφία Σακοράφα του έβαλε ένα στεφάνι από κλαδιά ελιάς στο κεφάλι.
«Αν και ο καιρός ήταν ο καταλληλότερος για τον αγώνα δεν μπόρεσα να αποδώσω όπως θα ήθελα επειδή έχω μια ενόχληση στη μέση και δεν μου επέτρεψε να κάνω διασκελισμούς όπως θα ήθελα. Μου αρέσει η ζωή, η φύση, ο ουρανός. Χαίρομαι την κάθε μέρα που ξημερώνει.