Δύο Έλληνες βρέθηκαν συμβατοί δότες με παιδιά και τους έσωσαν τη ζωή!
![](https://www.amea-care.gr/wp-content/uploads/2022/02/holding-hands_1112-1468-1-626x470.jpg)
Οι εθελοντές στο άκουσμα της είδησης ότι μπορούν να σώσουν παιδιά, έσπευσαν να κάνουν το ανθρώπινο καθήκον τους και προσέφεραν αιμοποιητικά κύτταρα ώστε να προχωρήσει το συντομότερο δυνατόν η διαδικασία μεταμόσχευσης μυελού των οστών.
ΧΑΡΙΖΟΥΜΕ ΜΥΕΛΟ ΤΩΝ ΟΣΤΩΝ, ΧΑΡΙΖΟΥΜΕ ΖΩΗ!
Αυτή η χαρμόσυνη είδηση είναι ένας ακόμη λόγος για να πάρουμε όλοι την απόφαση να γίνουμε δότες μυελού των οστών.
Δίνεις δείγμα από το σάλιο σου με μία μπατονέτα για να τυποποιηθεί ο ιστικός σου τύπος και μπορεί να είσαι αυτός που θα χαρίσει ζωή σε έναν συνάνθρωπο με σοβαρά προβλήματα υγείας.